Chorwacja 2020

Chorwacja 2020 – wakacje w czasie epidemii

Czas czytania: 2 minuty

Na wstępie chciałabym, Was przeprosić za nieco dłuższą nieobecność na stronie. Związane to było z wieloma czynnikami, w tym z przygotowaniami do niespełna 3- tygodniowego wyjazdu do Chorwacji.

Chorwacja 2020 – marzec 

Chorwację w 2020 planowaliśmy z mężem odwiedzić już w marcu. Niestety wyjazd do Split zaplanowany był tuż na moment zamknięcia granic. Dlatego musieliśmy go anulować. Co więcej i tak nie doszłoby do wyjazdu ponieważ trafiliśmy na kwarantannę – w biurze w którym pracuje mąż wykryto koronawirusa. Następnie przez 2 tygodnie mieliśmy odwiedziny policjantów oraz oczywiście badania i oczekiwanie na wynik. Ponadto jak sytuacja wyglądała w kwietniu oraz w maju pisać nie muszę. Odliczaliśmy wtedy dni do czerwca – do naszego kolejnego wyjazdu zaplanowanego jeszcze w 2019 roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chorwacja 2020 – czerwiec

Niestety czerwiec nie przyniósł zbytniej poprawy sytuacji i musieliśmy odwołać nasz wyjazd na wyspę Ugljan do miejscowości Kali ( w tym przepadła nasza zaliczka). Dla miłośników Chorwacji, którzy w każdej wolnej chwili podróżują właśnie w tym kierunku to dosyć dołująca sytuacja. Zwątpiliśmy całkowicie, że w 2020 roku uda się gdziekolwiek pojechać. Polska jest piękna i ma wiele do zaoferowania, jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że może być niestety zatłoczona w tym roku.

Chorwacja 2020 – lipiec

Wraz z początkiem lipca wróciliśmy do tematu wyjazdu do Chorwacji. Długo nie musieliśmy się zastanawiać. Padło na Dalmację – region Zadaru i wyspę Ugljan ( tak jak w pierwotnej opcji). Mieliśmy dosyć mało czasu na przygotowania, ale się udało. Ubezpieczenie podróżne znaleźliśmy dzięki wyszukiwarce Rankomat:

Zobacz także:  Atrakcje Chorwacji - top 11 miejsc do odwiedzenia w ChorwacjiNocleg natomiast jak od wielu lat rezerwujemy przez Airbnb. Co więcej otrzymaliśmy kiedyś link polecający i dzięki temu dostaliśmy wtedy 100 zł na pierwszą rezerwację. Obecnie platforma przewidziała dla osób, które jeszcze nie korzystają jeszcze z Airbnb – 125 zł zniżki na pierwszą podróż, a po ukończeniu przez Was pobytu my również otrzymujemy kilka złotych. Warto sobie ułatwiać podróżowanie i nie martwić się czy nocleg jest bezpieczny i sprawdzony (robi to za nas Airbnb).

Chorwacja 2020 – fotograficzny skrót z naszego wyjazdu

  • Kali, wyspa Ugljan

  • Preko, wyspa Ugljan

  • Sutomišćica, wyspa Ugljan

  • Zadar

  • Bibinje


Podsumowując, czas spędzony w Chorwacji jest zawsze czasem dobrze spędzonym. Bynajmniej pomimo wielu spacerów, czytania książek i aktywności w tym pływaniu, znalazłam czas na przemyślenia i ładowanie baterii w ten trudny dla wszystkich czas. Jeszcze będzie pięknie, bez stresu i komunikatów o epidemii. Mam nadzieję, że będzie to szybciej niż nam się wydaje.

Czy podobał Ci się post?

Wystaw artykułowi dobrą ocenę. 5 serduszek mile widziane 😀

Średnia ocena: / 5.

Jeszcze brak głosów. Bądź pierwszy i daj 5 serduszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *