Lupin Omar Sy

Lupin – przystojny dżentelmen- włamywacz. Nowy serial Netflix

Czas czytania: 3 minuty

Lupin – przystojny dżentelmen- włamywacz. Nowy serial Netflix

Lupin to serial Netflix, który wciąga, szczególnie, że główną rolę- dżentelmena włamywacza gra rewelacyjny Omar Sy (Nietykalni). Czy warto obejrzeć? Zapraszam do artykułu. Ale wszystko po kolei.

Arsène Lupin

„Był to mężczyzna wysoki, niezbyt tęgi, ale szeroki w ramionach o matowej cerze i przystrzyżonym wąsie nad kształtnie wykrojonemi wargami. Na skroniach widniały pasemka siwych włosów. Człowiek ten mógł mieć około 50 lat. Krój jego ubrania i gatunek materyi zdradzały dbałość o elegancyę”

Maurice Leblanc, Złoty trójkąt, cz. II, rozdz. III, Arseniusz Lupin działa, przekł.  z 1923 roku

Arsène Lupin to postać fikcyjna. To dżentelmen-włamywacz wymyślony przez francuskiego pisarza Maurice’a Leblanca, który pierwszą historię o jego przygodach opublikował w 1905 roku.

Arseniusz Lupin to inteligentny oraz szarmancki mistrz charakteryzacji. Jest czuły dla kobiet, potrafi znaleźć wyjście z każdej, nawet beznadziejnej sytuacji. Żyje głównie z kradzieży, ale jego ofiarami są zawsze złoczyńcy. Co więcej działając poza prawem, wymierza im sprawiedliwość. Taki jest właśnie Arsène Lupin, w książkach Leblanca.

Assane Diop

Assane Diop to współczesny Arsène Lupin, który jest głównym bohaterem nowego kryminalnego serialu Netxlix pt.: „Lupin”. Serial miał premierę na platformie Netflix 8 stycznia 2021 roku i już święci triumfy.

Assane Diop, w którego wciela się rewelacyjny Omar Sy, znany z Nietykalni to taki współczesny Lupin. Diop to dżentelmen złodziej, który obmyśla zemstę na bogatej rodzinie Pellegrini, która oskarżyła jego ojca Babakara o kradzież. W konsekwencji ten popełnił samobójstwo w więzieniu. Assane chce na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość Pellegrinim.

Zobacz także:  Seriale skandynawskie - Netflix -TOP 7

Warto zauważyć, że przez całą część I serialu, przewija się książka o przygodach Arsena Lupin. Książkę tę Assane otrzymał od swego ojca Babakara (Fargass Assandé) i przekazał ją dalej swojemu synowi Raulowi (Etan Simon).

Trudno nie polubić tego przystojnego złodzieja od pierwszych minut trwania serialu. Tym bardziej, że musi mierzyć się z problemami dnia codziennego oraz oczyścić dobre imię ojca.

Lupin – serial Netflix

Lupin to bardzo przyjemny i wciągający serial. Co więcej nie dziwi mnie fakt, że bije on rekordy popularności na Netflix, a także zbiera świetne recenzje na Filmweb (7,4/10). Zdecydowanie nie będziecie, się nudzić. Cały czas coś się dzieje, w tle ciekawa historia oraz zagadka, której rozwiązanie chcemy poznać. Do tego niesamowita Francja i Paryż.

Serial ma niestety moim zdaniem jedną wadę. Niestety kończy się niespodziewanie w środku akcji (5 odcinek). Całość serialu ma 10 odcinków. Czyli po obejrzeniu 5 czujecie nieco konsternację..co dalej?? Niestety na kolejne 5 odcinków będziemy musieli poczekać 3-4 miesiące (według niepotwierdzonych źródeł przynajmniej do kwietnia).

Jeśli jesteście niecierpliwi i biorąc pod uwagę, jak kończy się 1 część serialu Netflix, sugeruję Wam poczekać aż dostępna będzie całość 🙂

Omar Sy

Omar Sy to zdecydowanie jeden z moich ulubionych i przystojnych 🙂 aktorów francuskich. Oczywiście rola Drissa Vassary u boku François Cluzeta w Nietykalni z 2011 roku, sprawiła, że stał się on rozpoznawalny na całym świecie. Co ciekawe, film obejrzało 19,27 mln widzów w kinach (tylko w samej Francji). Dodatkowo za tę rolę w 2012 otrzymał Cezara dla najlepszego aktora. Nagroda ta jest o tyle wyjątkowa, że została podarowana pierwszemu czarnemu aktorowi w tej kategorii.

Omar Sy
Omar Sy – jak go nie lubić?? Źródło: Netflix

Omar Sy urodził się w 1978 roku i wychowywał się w mieście Trappes pod Paryżem. Jest francuskim komikiem, aktorem, producentem filmowym oraz scenarzystą o senegalskim pochodzeniu.

Kilka produkcji filmowych w których zagrał Omar Sy to m.in.:

2000: Granturismo

2011: Les Tuche

2011: Nietykalni jako Driss

2013: Nieobliczalni (De l’autre côté du périph)

2014: X-Men: Przeszłość, która nadejdzie jako Bishop

2014: Samba jako Samba Cissé

2015: Jurassic World jako Barry

2015: Chocolat jako Rafael Padilla dit Chocolat

2016: Jutro będziemy szczęśliwi jako Samuel

2016: Inferno jako Christoph Bouchard

2018: Gliniarz z Belleville jako Sebastian 'Baaba’ Bouchard

2018: Yao jako Seydou Tall

2020: Zew krwi jako Perrault

2021: Lupin jako Assane Diop


Mam nadzieję, że jednak nie wytrzymacie do kwietnia i obejrzycie pierwszą część już teraz. Jednak nie chciałabym ponosić odpowiedzialności za długotrwałe przesiadywanie przed telewizorem ?

Zobacz także:  Sprzątaczka - nowość Netflix 2021

Zapraszam również do artykułów:

Seriale skandynawskie Netflix TOP 7

Mamma mia 2 – czyli listopad i filmy na długie wieczory

The Crown – wyczekiwany 4 sezon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.