Zagubieni

Zagubieni – Natasza Socha

Czas czytania: 2 minuty

Zagubieni to ostatnia powieść Nataszy Socha, którą właśnie skończyłam czytać.

„Zagubieni” Natasza Socha

Poprzednia powieść tej Autorki, którą przeczytałam to Mgły Toskanii. Obydwie książki sprawiły, że nie mogłam się oderwać, to jednak powieść Zagubieni spowodowała, że nie spałam pół nocy.  Powieść rozpoczyna się w dosyć nietypowy sposób. Noc, most, dwójka młodych ludzi: Ona i On, Sonia i Mati, którzy sprzeczają się o kolejność popełnienia skoku z mostu i popełnienia samobójstwa. Wstęp dosyć nieoczywisty. A jednak bohaterowie przez pierwszą część książki licytują się które z nich miało więcej porażek i niepowodzeń. Momentami historie porażek są dosyć zabawne i błahe jak na fakt popełnienia samobójstwa. Jednak spostrzegawczy czytelnik dostrzeże drugie dno tych opowieści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zagubieni
Książka „Zagubieni” N. Socha

Autorka doskonale żongluje skrajnymi emocjami bohaterów, dzięki czemu ciężko oderwać się od książki. I tak od rozdziału do rozdziału i okazuje się, że już połowa książki. Druga część książki Zagubieni, to danie sobie drugiej życiowej szansy. Sonia i Mati zakochają się w sobie i będą żyli długo i szczęśliwie.  W tym miejscu pojawiła mi się myśli, że znam zakończenie powieści. Jednak myliłam się i zakończenie nie było „happy endem”.

Natasza Socha w swojej powieści próbuje udowodnić, że człowiek nie jest na świecie sam ze swoim problemem.  Są ludzie, którzy mogą nam pomóc i to bezinteresownie. Chociażby przez zwykłą rozmowę, uśmiech. Zazwyczaj wszystko zaczyna się i kończy w naszych głowach.

Książka Zagubieni Nataszy Socha zdecydowanie należy do tych powieści, które za szybko się kończą. Historia bohaterów jest przemyślana oraz bardzo dobrze dopracowana. Zakończenie z pewnością Was zaskoczy. Osobiście polecam i co więcej wrócę po kolejne powieści tej Autorki bo mam sporo do nadrobienia.

Zobacz także:  TOP 16 - małych miast i miasteczek w Polsce

Natasza Socha „Zagubieni”

Wydawnictwo: Edipresse

Data wydania: 2020-06-03

Liczba stron: 304

ISBN: 9788381774451

Moja ocena: 8,5/10


Na zakończenie polecam również moje pozostałe recenzje:

A. Ligęska „Pamiętnik więzienny”

M. Witkiewicz „Zamek z piasku”

P. Fleszar „Powódź”

 

Czy podobał Ci się post?

Wystaw artykułowi dobrą ocenę. 5 serduszek mile widziane 😀

Średnia ocena: / 5.

Jeszcze brak głosów. Bądź pierwszy i daj 5 serduszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *