www.travel-books-life.pl

Twoje źródło inspiracji podróżniczych, zdrowego odżywiania i smakowitych przepisów kulinarnych.

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny Ryanair – wymiary, co można zabrać?

Bagaż podręczny Ryanair – wymiary, co można zabrać?

Czy planujesz lot z Ryanair? Poznaj tajniki bagażu podręcznego! W naszym artykule dowiesz się, jakie są wymiary, co można zabrać, i jak uniknąć niepotrzebnych opłat. Zaplanuj swój lot bez stresu!

Wymiary bagażu podręcznego w Ryanair

Wszystkie taryfy obejmują jedną małą torbę osobistą, taką jak torebka lub torba na laptopa (o wymiarach 40 x 20 x 25 cm), która musi być umieszczona pod siedzeniem przed sobą. Jeśli potrzebujesz większego bagażu, istnieje możliwość skorzystania z różnych opcji.

Możesz dodatkowo wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład i a ramach tej opcji jest możliwość wniesienia małej torby osobistej (o rozmiarach 40 x 20 x 25 cm), która musi być umieszczona pod siedzeniem przed sobą, oraz bagażu o wadze do 10 kg (o wymiarach 55 x 40 x 20 cm), który musi być umieszczony w schowku nad siedzeniem. Dodatkowo, korzystając z pierwszeństwa wejścia, masz możliwość wejścia na pokład jako jeden z pierwszych pasażerów, korzystając z kolejki do pierwszeństwa wejścia przy bramce.

Jaka jest waga bagażu podręcznego w Ryanair?

Tak jak powyżej już zostało wspomniane, przy wykupie opcji pierwszeństwa wejścia na pokład i wraz z tym torby lub walizki możemy zabrać do 10 kg bagażu. W przypadku korzystania wyłącznie z darmowej opcji najmniejszego bagażu podręcznego Ryanair nie określa wagi, tylko wymiary.

Czy plecak, torebka lub torba z laptopem to bagaż podręczny w Ryanair?

Z uwagi na to, że darmowa opcja bagażu podręcznego ma niewielkie wymiary właściwie wyłącznie mieszczą się nich tylko torby na laptopa, torebka lub niewielki plecak.

Czy Ryanair sprawdza wymiary walizek?

Tak, Ryanair ma rygorystyczne zasady dotyczące wymiarów i wagi bagażu podręcznego, i często dokładnie sprawdza te parametry na lotnisku. Linia lotnicza jest znana z tego, że egzekwuje te zasady, aby zachować odpowiednią przestrzeń na pokładzie i utrzymać efektywny proces załadunku.

Co można zabrać do bagażu podręcznego w Ryanair?

Na pokładzie samolotu można mieć przy sobie e-papierosy, jednak surowo zakazane jest ich używanie w trakcie lotu, jak również wszelkich innych rodzajów papierosów.

Bagaż który zawiera litowo-polimerowy akumulator, umożliwiający pasażerowi śledzenie i ważenie bagażu oraz ładowanie urządzeń przez port USB, może być przewożony jako bagaż podręczny. Jednakże, przed umieszczeniem tego bagażu w schowku nad siedzeniem, akumulator musi być wyjęty i cały czas trzymany przy sobie.

Podczas jednego lotu, każdy pasażer może przewozić maksymalnie 15 osobistych urządzeń elektronicznych oraz 20 baterii litowych.