Służąca

Służąca, Stażystka, Obserwatorka i Oczy Wilka – czyli książki na długie wieczory

Czas czytania: 4 minuty

Służąca, Stażystka, Obserwatorka i Oczy Wilka, czyli książki Alicji Sinickiej, które wypełniły mi przyjemne długie wieczory

Wszyscy czytają Alicję Sinicką, więc czytam i ja. Czytam, czytam i ….. oderwać się nie mogę. Książki te nie są ze sobą wprost połączone, jednak w Służącej, Stażystce oraz w Obserwatorce pojawiają się w tle postaci np. rodziny Skalskich. Przygodę z książkami Alicji Sinickiej zaczęłam od „Stażystki”.

„Stażystka”

Stażystka to thriller psychologiczny, w którym główna bohaterka Klaudia rozpoczyna staż w firmie małżeństwa Skalskich w Oławie. Niestety zostaje ona uwikłana w niebezpieczny trójkąt, z którego zamierza się wycofać. Poza tym w Oławie znaleziono ciało jednej z dwóch zaginionych młodych kobiet, które odbywały staż u Skalskich.

Wątek trójkąta miłosnego, który pojawił się w Stażystce jest intrygujący. Co więcej napięcie między bohaterami a czytelnikiem cały czas podsyca żona Skalskiego. To również, moim zdaniem rodzaj terapii małżeńskiej, w którą została wciągnięta Stażystka Klaudia.

Zakończenie książki zdecydowanie mnie zaskoczyło. Głównie dlatego, że nie wzięłam pod uwagę jednej kluczowej postaci, która często pojawiała się w całej historii.

Stażystka

„Stażystka” Alicja Sinicka

Data wydania: 2020-01-29

„Służąca”

Służąca to kolejny thriller psychologiczny Alicji Sinickiej. W książce poznajemy Julię, która poprzez swoją firmę sprzątającą trafiła do domu Borewskich. Maria Borewska to zadbana kobieta po czterdziestce, Mikołaj jej mąż to adwokat zafascynowany średniowieczem. Natomiast ich syn Kacper to pisarz.

Julia rozpoczyna pracę u Borewskich i już pierwszego dnia spotykają ją przykre doświadczenia, mające wpływ na dalszy rozwój akcji. Podczas sprzątania dziewczyna mdleje i traci przytomność, postanawia odpocząć w domu. Wiadomość którą otrzymuje od Mikołaja Borewskiego jest początkiem gry i szantażu, w którą zostaje wciągnięta…

Zobacz także:  Pomysł na prezent świąteczny. 25 inspiracji dla każdego

Pierwsza część książki mnie zaintrygowała, jednak rozwinięcie nieco mnie nużyło i było trochę „na siłę”. Akcja na nowo się rozwinęła po śmierci Marii. Intrygujące jest również zakończenie i pojawienie się Joanny, która miała nie żyć.

Służąca

„Służąca” Alicja Sinicka

Data wydania: 2020-10-14

„Oczy wilka”

Seria Oczy wilka to 3 powieści: Oczy wilka, W jego oczach oraz Otwórz oczy. Każda z części cyklu to historia poznania i trudnej miłości Leny Kajzer oraz Artur Mangano. Seria Oczy wilka zabiera nas w świat namiętności, niewyobrażalnego bogactwa, tajemnic rodzinnych, zaskakujących zwrotów akcji oraz do świata nieco fantastycznego. Nie zmienia to faktu, że książki jedna po drugiej są bardzo wciągające. W pewnych momentach dostrzegam zbieżność postaci Roberta Mangano z Christianem Greyem ( Pięćdziesiąt Twarzy Greya).

Zarówno Artur jak i Christian to przystojni oraz bardzo tajemniczy mężczyźni z mroczną historią w tle. Jednak seria Alicji Sinickiej jest zdecydowanie mniej nasycona seksem i dzikimi żądzami niż cykl E L James -Pięćdziesiąt Twarzy Greya. Za to ogromny plus dla serii Oczy wilka.

Otwórz Oczy

„Oczy wilka” Tom 1. Alicja Sinicka

Data wydania: 2020-06-17

„W jego oczach” Tom 2. Alicja Sinicka

Data wydania: 2019-09-04

„Otwórz oczy” Tom 3. Alicja Sinicka

Data wydania:2020-07-15

„Obserwatorka”

Obserwatorka to ostatnia z powieści Sinickiej z gatunku domestic-noir, którą miałam przyjemność przeczytać w grudniu 2020. Po cyklu Oczy wilka, Obserwatorka to drobna odskocznia i zmiana klimatu. Znów przenosimy się do Oławy. Iza i Arek kiedyś byli bliskimi przyjaciółmi. Wychowali się na tym samym osiedlu. Ona wychowała się w biedzie i patologii, natomiast ON – Arkadiusz Milski w pięknym i bogatym domu. Niestety różnica „sfer spowodowała, że przez wiele lat byli rozdzieleni.
Po kilku latach spotykają się na izbie przyjęć szpitala w Oławie. Doktor Milski rozpoznaje w pobitej dziewczynie dawną przyjaciółkę. Ich relacja odżywa na nowo, tym bardziej, że Arek po tragicznej stracie partnerki z Izą chce ułożyć sobie życie. Jednak żeby nie było zbyt nudno i sielankowo, w powieści przewijają się negatywne i mroczne postaci. Zakończenie całkowicie nieprzewidywalne jak w przypadku wszystkich książek Alicji Sinickiej.

Zobacz także:  Sprzątaczka - nowość Netflix 2021

Obserwatorka

„Obserwatorka” Alicja Sinicka

Data wydania: 2020-05-20


*Alicja Sinicka

Pisarka, urodzona w 1987 roku w Oławie. Autorka książek obyczajowych z wątkiem sensacyjnym i kryminalnym, takich jak: „Oczy wilka ”, „Służąca”, „Stażystka”, „Obserwatorka” i innych.


Reasumując, nie dziwię się, że książki Alicji Sinickiej obecnie są na fali. Znajdziemy w niej miłość, sprzeczne uczucia oraz sytuacje, które mogłyby przydarzyć się każdemu. No może poza wymazywaniem pamięci, jak w przypadku Leny i Artura. Z niecierpliwością czekam na kolejne historie, które mnie pochłoną jak dotychczasowe powieści. A jakie jest Wasze zdanie?


Zapraszam również do pozostałych recenzji książek:

Powódź P. Fleszar

Zamek z piasku M. Witkiewicz

Pamiętnik więzienny A. Ligęska

Zagubieni N. Socha

5 okien z widokiem na Szanghaj Tash Aw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.