Tanie podróżowanie

Tanie podróżowanie

Czas czytania: 2 minuty

Tanie podróżowanie – czy to w ogóle możliwe?

Odpowiedź nie jest taka prosta jakby się wydawało. Jednak na naszym przykładzie widać, że się da tanio podróżować. Wystarczy stosować kilka ogólnych zasad, którymi i my się kierujemy już od kilkunastu lat. Dodatkowo urlop pozwala nam często nabrać siły oraz ochoty do pracy i może pozwolić na jeszcze bardziej intensywne działania związane z życiem zawodowym.

O ile samo odkładanie na wyjazd/wyjazdy jest przyjemne o tyle oszczędzanie na samym wyjeździe już niekoniecznie. Jak sprawić, żeby dobrze się bawić oraz odpocząć?

Ciekawostka: Według Tomka Serwotka (wyprawabezgranic.pl) Europa to jedno z najdroższych miejsc na świecie. Coś w tym jest. Planując urlop w Polsce w szczycie sezonu musimy się liczyć ze stawkami za dzień 400/500 zł za nocleg. A gdzie jedzenie itp.?


Cel

Znajomość miejsca docelowego, umiejętne zaplanowanie podróży w tym dobra organizacja mogą przyczynić się do sporych oszczędności. Jednak zanim przystąpicie do planowania, polecam ustalić cel swojej podróży merytoryczny jak i geograficzny. Warto wiedzieć, że cel to podstawa dobrego planowania.

Nocleg

Korzystajcie z różnych rabatów przy rejestracji noclegu. Po pierwsze polecamy rezerwację z dużym wyprzedzeniem. Ponadto polecamy rezerwację noclegu bezpośrednio u właściciela obiektu. Jeśli natomiast macie obawy lub nie ma opinii o tym noclegu to warto skorzystać z serwisu Airnb. Oferuje on najczęściej prywatne pokoje lub całe mieszkania oraz apartamenty na wynajem. Zdecydowanie jest to niejednokrotnie tańsza opcja niż hotel. Airnb – korzystając z tego linku, otrzymasz zniżkę 138 zł na pierwszą rezerwację domu przez serwis Airbnb.

Zobacz także:  Czarnobyl - reaktor strachu

Ekstremalnie tanią opcją jest CouchSurfing.com. Jest to międzynarodowy serwis w którym wyszukujecie ludzi z różnych krajów u których znajdziecie miejsce na bezpłatny nocleg. Lub po prostu poznać „lokalsów” którzy  oprowadzą Was po bezpłatnych atrakcjach w okolicy. Osobiście nie korzystaliśmy z tej opcji, jednak kilku znajomych ma bardzo pozytywne wspomnienia.

Forum/blog/Fb

Czytaj fora, blogi oraz grupy na fb o kraju/miejscu gdzie się wybierasz. Znajdziecie tam wiele cennych porad co, gdzie i jak tanio jeść, kupować oraz co robić w danym kraju/miejscu na przykład za darmo.

Kupony rabatowe

Polecamy przeglądać serwisy takie jak Groupon, Gruper i inne. To właśnie dzięki kuponom rabatowym w zeszłym roku za 138 zł w obydwie strony (za 2 osoby) zjechaliśmy praktycznie pół Europy dzięki- Flixbus.

Tanie loty

Polecamy korzystać z wyszukiwarek lotów. Nasza ulubiona to Skyscanner. Wybieramy opcję „wszędzie”. Wpisujemy tylko miasto wylotu oraz datę, a aplikacja znajduje i pokazuje wszystkie oferty od najtańszej.

Warto wiedzieć, że wyniki wyszukiwania lotów mogą się różnić na różnych komputerach oraz przeglądarkach. Spowodowane jest to tym, że strony www zbierają cały czas informacje czego szukamy w internecie za pomocą tzw. ciasteczek (cookies) dlatego warto wyszukiwać loty oraz noclegi w zakładce incognito.

Poza/Przed sezonem

Osobiście staramy się podróżować poza sezonem lub przed sezonem. Ponadto wybieramy miesiące mniej popularne od zazwyczaj wybieranych na urlop. Jest wtedy mniej turystów i ceny są bardziej dla mieszkańców a nie pod przyjezdnych.

Jeśli natomiast lubicie wypoczywać z biurem podróży to polecamy rezerwować wakacje z wyprzedzeniem first minute lub w ostatniej chwili czyli last minute. 

Dojazd autem

Tanie podróżowanie może być już na przykład planując urlop w miejscu gdzie możecie dojechać autem np. Chorwacja, polecamy omijać autostrady. Uda się wtedy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Fakt, że podróż będzie trwała nieco dłużej, ale zapewniamy, że drogi są w bardzo dobrym stanie a widoki równie przyjemne dla oka.

Zobacz także:  Czarnobyl - reaktor strachu

Reasumując tanie podróżowanie jest możliwe, wystarczą tylko chęci, elastyczność oraz nieco sprytu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.