Zamek z piasku Witkiewicz Magdalena

Zamek z piasku – Witkiewicz Magdalena

Czas czytania: 2 minuty

Powieść Zamek z piasku jednej z moich ulubionych polskich autorek – Magdaleny Witkiewicz wciąga praktycznie od pierwszej strony. Czy pragnienie posiadania dziecka jest silniejsze niż miłość ? Czy istnieje przyjaźń damsko męska?

 

Zamek z piasku Witkiewicz Magdalena
Źródło okładki książki Zamek z piasku: https://lubimyczytac.pl/

Autor: Witkiewicz Magdalena

Wydawnictwo: Filia

Gatunek: powieść obyczajowa

Ilość stron: 360 stron


Główną bohaterką powieści Zamek z piasku jest Weronika. Postać bardzo realna, każda z nas mogłaby w pewnej części się z nią identyfikować. Weronika ma kochającego męża, którego zna już od czasów młodości. Niby wszystko się układa, jednak tylko do pewnego momentu. Momentem krytycznym jest chęć posiadania dziecka. Gdy niestety po wielu próbach okazuje się, że Weronika nie zachodzi w ciążę, małżonkowie oddalają się od siebie. Pojawiają się wyrzuty, zazdrość i oskarżenia o zdradę.

Czy przyjaźń damsko- męska istnieje? Czy to tylko nietrwały zamek z piasku?

Pewnego dnia Weronika poznaje mężczyznę Kubę, właściwie to on ją zaczepia. Od tego czasu życie Weroniki zmieniło się o 180 stopni. Przyjaźń jaka zrodziła się pomiędzy Jakubem a Weroniką doprowadziła w końcu do narodzin fascynacji a w końcu romansu. Sytuacja ta potwierdza tylko jak cienka granica jest pomiędzy przyjaźnią damsko męską. Osobiście nie wierzę w taką przyjaźń, prędzej czy później niestety jedna ze stron zaczyna czuć zdecydowanie więcej niż miłość przyjacielska, tak było też w tym przypadku.

Fascynacja, która połączyła motocyklistę Jakuba i Weronikę, przyćmiła nawet fakt, że obydwoje krzywdzą swoich bliskich. Kuba był w nieformalnym związku z którego nie miał zamiaru odchodzić. Fakt ten nie wpłynął w żaden sposób na Weronikę.

Jak skończy się historia w powieści Zamek z piasku? Jak ułożą się relacje pomiędzy Weroniką, mężem oraz Jakubem? Zdradzę tylko, że nieco przewrotnie, na szczęście. Prawdziwa miłość zwycięża wszystko!

Zobacz także:  "Powódź" P. Fleszar - recenzja książki

Magdalena Witkiewicz po raz kolejny stworzyła historię w powieści Zamek z piasku, od której nie łatwo się oderwać. Przy tym zmusza do analizy i przemyśleń a przy tym konsekwencji podejmowanych decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.